Kurzy

Certifikované kurzy Katechéz Dobrého pastiera

Certifikovaný kurz pre každú úroveň podľa pravidiel Medzinárodnej rady KDP (Consiglia) trvá 120 hodín a štandardne býva rozdelený do dvoch častí – dvoch týždňov s približne ročným odstupom.

Počas kurzu sa striedajú teoretické bloky venované montessori metóde, jednotlivým témam Katechéz Dobrého pastiera a ich vieroučnému kontextu s prezentáciami konkrétnych katechéz, časom pre písanie metodických listov a výrobu materiálu. Na kurze sa pracuje aj s dielami zakladateliek Katechéz Dobrého pastiera, ktoré si v slovenčine môžete objednať v našom internetovnom obchode alebo zakúpiť priamo na kurze. 

Cena každej časti kurzu je 200 Eur a zahŕňa honorár lektorky, jej cestovné a ubytovacie výdavky, prenájom priestoru, kávové prestávky, materiálové a organizačné zabezpečenie kurzu.
V prípade, že financie by boli jediná prekážka Vašej účasti na kurze, prosím ozvite sa nám a spoločne nájdeme riešenie.

Ak máte záujem o certifikovaný kurz Katechéz Dobrého pastiera a chcete byť do budúcnosti prednostne informovaný o spustení oficiálneho prihlasovania, prosím, vyplňte náš kontaktný formulár.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať na info@katechezydp.sk.

Termíny kurzov na rok 2022

Termíny certifikovaných kurzov Katechéz Dobrého pastiera na budúci rok budú známe až začiatkom roku 2023. 

 • Certifikovaný kurz  pre 1. úroveň (3-6 rokov) – prvá časť:
  27.5.-29.5. a 3.6.-5.6.2022 v Bratislave
  (víkendový formát)
  27.6.-2.7.2022 v Piešťanoch
 • Certifikovaný kurz pre 1.úroveň (3-6 rokov) – druhá časť:
 • 13.-18.6 2022 v Piešťanoch (iba absolventi prvej časti)
  20.-25.6. 2022 v Piešťanoch (iba absolventi prvej časti)
 • Certifikovaný kurz pre 2. úroveň (6-9 rokov) – prvá časť:
  7.-12.3. 2022 v Marianke (iba pre absolventov certifikovaného kurzu pre 1. úroveň)
 • Certifikovaný kurz pre 2. úroveň(6-9 rokov) – druhá časť:
  13.8.-20.8.2022 v Bratislave 
  (iba absolventi prvej časti)

Pokiaľ sa prihlasujete na kurz s cieľom otvoriť si nové átrium, je potrebné, aby ste rešpektovali nasledovné pravidlá:

 • Keďže systematická práca v átriu si vyžaduje tím (čas, podporu, vzdelanie, duchovný život), podmienkou pre založenie nového átria je, aby sa kurzu zúčastnili aspoň dvaja ľudia, ktorí budú spolu viesť átrium a k tomu mali minimálne jedného ďalšieho človeka, ktorý bude pomáhať s materiálom a priestorom (nemusí byť na kurze).
 • Počas roka medzi prvou a druhou časťou certifikovaného kurzu odporúčame neotvárať nové átrium, ale ak je to možné, chodiť asistovať do existujúceho (po dohode s OZ Átrium Dobrého pastiera).
 • Pri otvorení nového átria je potrebné počítať s dohodnutým počtom hodín pozorovania v už existujúcom átriu a montessori škôlke a škole a ďalšou dobrovoľnou formáciou, ktorú zabezpečuje OZ Átrium Dobrého pastiera prevažne online formou počas približne prvých troch rokov fungovania nového átria.
Chcete dostávať novinky z Katechéz?


  Chcem darovať

  Darujte pravidelne 5, 10, 20 alebo 50 eur mesačne, aby deti na celom Slovensku mohli spoznávať Ježiša a jeho lásku. Číslo účtu nášho OZ je: SK4009000000005152827560.