Kurzy

Certifikovaný kurz Katechéz Dobrého pastiera pre 1. úroveň (3-6)

Certifikovaný kurz pre každú úroveň podľa pravidiel Medzinárodnej rady KDP (Consiglia) trvá 120 hodín a štandardne býva rozdelený do dvoch častí – dvoch týždňov s približne ročným odstupom.

Počas kurzu sa striedajú teoretické bloky venované montessori metóde, jednotlivým témam Katechéz Dobrého pastiera a ich vieroučnému kontextu s prezentáciami konkrétnych katechéz, časom pre písanie metodických listov a výrobu materiálu. Na kurze sa pracuje aj s dielami zakladateliek Katechéz Dobrého pastiera, ktoré si v slovenčine môžete objednať v našom internetovnom obchode alebo zakúpiť priamo na kurze.

Pokiaľ sa prihlasujete na kurz s cieľom otvoriť si nové átrium, je potrebné, aby ste rešpektovali nasledovné pravidlá:

  • Keďže systematická práca v átriu si vyžaduje tím (čas, podporu, vzdelanie, duchovný život), podmienkou pre založenie nového átria je, aby sa kurzu zúčastnili aspoň dvaja ľudia, ktorí budú spolu viesť átrium a k tomu mali minimálne jedného ďalšieho človeka, ktorý bude pomáhať s materiálom a priestorom (nemusí byť na kurze).
  • Počas roka medzi prvou a druhou časťou certifikovaného kurzu odporúčame neotvárať nové átrium, ale ak je to možné, chodiť asistovať do existujúceho (po dohode s OZ Átrium Dobrého pastiera).
  • Pri otvorení nového átria je potrebné počítať s dohodnutým počtom hodín pozorovania v už existujúcom átriu a montessori škôlke a škole a ďalšou dobrovoľnou formáciou, ktorú zabezpečuje OZ Átrium Dobrého pastiera prevažne online formou počas približne prvých troch rokov fungovania nového átria.

Najbližšie termíny pre certifikovaný kurz:

Prvá časť certifikovaného kurzu pre 1. úroveň (3-6 rokov) sa uskutoční v júni 2021. Druhú časť plánujeme na leto v roku 2022.

Prihlásenie je na celý certifikovaný kurz, ktorý sa teda začne tento jún a podľa plánu by sa mal ukončiť budúce leto, odovzdávaním medzinárodného certifikátu o absolvovaní kurzu.

Prvá časť certifikovaného kurzu sa uskutoční v dvoch turnusoch (v prihláške si vyberte jeden termín) nasledovne:

  • 1.turnus 13.6.-18.6.2021 (nedeľa – piatok)
  • 2.turnus 20.6.-25.6.2021 (nedeľa – piatok) 

Kapacity oboch termínov sú už naplnené a aktuálne je možné sa prihlásiť len ako náhradník.

Miesto: Pezinok, Kláštor kapucínov

Cena 1. časti certifikovaného kurzu: 200 €

Lektorka:
Claudia Margarita Schmitt, ktorá je členkou americkej národnej asociácie KDP (CGS USA). Claudia má tridsaťročné skúsenosti s prácou s deťmi v átriách, ako aj s vedením kurzov pre dospelých. Sama strávila osem rokov v Ríme, kde spolu so Sofiou Cavalletti a Giannou Gobbi a pracovala v ich átriu.

Jazyk:
Kurzy budú v angličtine a budú konsekutívne tlmočené do slovenčiny.

Harmonogram dňa:
Kurz zvyčajne začína o 8.00 a končí okolo 17.30, jeho súčasťou je sv. omša na obed, písanie metodických listov k prezentovaným katechézam, ich kontrola lektorkou a po 17.30 výroba materiálu.

Ubytovanie a strava:
V kláštore kapucínov je možné rezervovať si ubytovanie vo viac posteľových izbách s vlastnou kúpeľňou a WC. Cena je 12 Eur/osoba/noc. Je k dispozícií aj pár jednoposteľových izieb, ktoré ale prednostne rezervujeme zasväteným osobám. K dispozícii je kuchyňa s chladničkou. Raňajky a večere si každý rieši individuálne. Obedy objednávame spoločne pre tých, ktorí majú o ne záujem – cena je 4,50 – 5,50 eur/obed.

Deti:
Kurz je dosť náročný na pozornosť a aj vnútorné prežívanie, keďže okrem teoretických poznatkov je cieľom prehĺbiť sa a vnútorne si prežiť prezentované katechézy, preto nie je možné, aby ste sa ho zúčastnili spolu s deťmi. Akceptované sú len malé bábätká, ktoré nenarúšajú prednášky a prezentácie. Pokiaľ by ste chceli pricestovať s deťmi, ktoré vám niekto bude strážiť počas kurzu mimo prednáškovej miestnosti (v záhrade kláštora/v Pezinku), je to možné, len nám o tom dajte dopredu vedieť.

Kapacita jedného kurzu je 30 účastníkov. Aktuálne je už táto kapacita naplnená a dá sa prihlásiť, len ako náhradník.

Vaše prihlásenie je potvrdené, keď dostanete od nás potvrdzovací email (do 2 pracovných dní po odoslaní prihlášky).

Kurzy sa uskutočnia, len ak to budú protipandemické opatrenia dovoľovať. Veľmi však dúfame, že v júni by už situácia mohla byť celkom priaznivá, navyše lektorka má už za sebou obe dávky očkovania.

V prípade akýchkoľvek otázok či nejasností prosím kontaktujte Lenku Bene mailom na: lenka@katechezydp.sk alebo telefonicky: 0907645173.

Chcete dostávať novinky z Katechéz?


    Chcem darovať

    Darujte pravidelne 5, 10, 20 alebo 50 eur mesačne, aby deti na celom Slovensku mohli spoznávať Ježiša a jeho lásku. Číslo účtu nášho OZ je: SK4009000000005152827560.